Психолого-педагогічні рекомендації батькам

1. Любіть свою дитину такою, якою вона є, а не за її досягнення та успіхи.

2. Ніколи не порівнюйте її з іншими дітьми. Не хвилюйтеся, якщо інша дитина може робити те, чого ваша поки що не вміє. Порівнюйте її з самою собою (такою, якою вона була вчора і стала сьогодні).

3. Не слід постійно турбуватися про дитину, намагатися повністю оберігати її від можливих небезпек, які часто придумані вами.

4. Не сваріть, а тим більше, не ображайте дитину в присутності чужих людей. Поважайте її почуття і думки. На скарги з бокуоточуючих відповідайте: „Дякую, ми вдома обов’язковопоговоримо на цю тему”.

5. Навчіть дитину розповідати про свої проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками і дорослими.

6. Постійно спілкуйтеся з дитиною. Стосунки з дитиною мають будуватися на довірі.

7. Допомагайте дитині виконувати те, чого вона не вміє робити сама.

8. Ніколи не бийте дитину - це хибний метод виховання. Засуджуйте не саму дитину, а її вчинок.

9. Не розхвалюйте дитину, але й не забувайте її заохочувати, коли вона цього заслуговує.

10. Навчіть дитину робити аналіз своїх помилок і результат роботи над ними.

11. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня.

12. Не намагайтеся все зробити за дитину, дайте їй певну свободу, аби вона могла відкрито діяти.

13. Проводите разом з дитиною вільний час.

14. Допомагайте дитині розвинути її здібності.

15. Не будуйте взаємостосунки на заборонах.

16. Будьте терплячими стосовно вашої дитини. Намагайтеся відповідати на всі її запитання і ніколи не кажіть, що вона багато запитує.

Рекомендації батькам

1. Сприяйте і постійно контролюйте роботу своїх дітей.

2. Визначте постійне місце учня, де б йому зручно було виконувати домашнє завдання, читати книги, газети. Світло повинно падати на книгу або зошит з лівого боку.

3. Стежте, щоб учень вчасно йшов до школи і своєчасно повертався, контролюйте, чи не було спізнень, пропусків.

4. Вимагайте, щоб учень сідав за уроки у передбачений режимом час, працював сумлінно. Після кожних 30 хвилин 10 хвилин необхідно відпочивати.

5. Не відривайте школяра від роботи підчас виконання домашніх завдань, вимкніть радіопередавач, телевізор; не дозволяйте іншим заважати йому в роботі.

6. Перевіряйте виконані письмові роботи, нехай учень розповість вивчене своїми словами, відповість на запитання.

7. Майже кожного дня проглядайте щоденник учня, перевіряйте, чи всі уроки в нього записані, які зроблено зауваження.

8. Виховуйте любов до навчання і школи, повагу до вчителя, старших.

9. Не критикуйте при дітях учителя, школу; про помічені недоліки в роботі вчителя, школи кажіть самому вчителю, директору школи.

10.Частіше розмовляйте з дитиною про те,що було в школі цікавого, що заважає їй краще вчитись, дав айте поради, діліться з нею своїми досягненнями в роботі.

11. Один - два рази на місяць відвідуйте школу, розмовляйте з вчителями, класними керівниками про успішність і поведінку учня, дотримуйтесь їхніх рекомендацій.

12. Обов'язково відвідуйте всі батьківські збори, лекції, користуйтеся даними вам порадами, допомагайте у роботі батьківського комітету.

13. Не допускайте в сім'ї сварок, лайок, обману.